Úspěch na Oenoforum 2020, Czech International Wine Competition

Ve dnech 21. a 22. srpna 2020 probíhal již v pořadí čtrnáctý ročník mezinárodní soutěže Oenoforum 2020, Czech International Wine Competition. Jedná se o jedinou soutěž v České republice, která naplňuje nejpřísnější požadavky na úroveň hodnocení a profesionální organizaci, tudíž i letos proběhla pod dohledem OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži). V rámci soutěže probíhala i konference, kde vystupovali přední odborníci z oblasti vinařství.

Oenoforum 2020
Logo mezinárodní soutěže Oenoforum

Víno Botur téměř každoročně zasílá vybrané vzorky vín do této soutěže, jelikož Oenoforum nabízí vynikající příležitost srovnání předních moravských a českých vín s víny z celého světa. Zároveň v samotné soutěži jako hodnotitelé zasedají světoví degustátoři, představitelé OIV spolu s představiteli Mezinárodní unie enologů, ale také i nejlepší posuzovatelé z České republiky a Slovenska.

S radostí můžeme oznámit, že hned pět našich vín získalo zlaté medaile. Dvě z nich se dokonce staly vítězi svých kategorií. Konkrétně se jedná o:

Snahou soutěže je porovnat vína z celého světa a vyzvednout význam vín ze světových odrůd révy vinné s důrazem na odrůdy Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon. Oenoforum je pořádáno Svazem vinařů ČR, podporováno Vinařským fondem České republiky, Národním vinařským centrem, o.p.s. a jinými.